Iveta Montserrat 4 tipy na využití generativní AI ve výuce jazyků Nechte studenty konverzovat s historickými nebo fiktivními postavami, zlepšujte výslovnost vašich studentů pomocí hlasových funkcí, vytvářejte mluvící avatary slavných osobností či zaujměte studenty vizuálně atraktivními konverzačními kartičkami.
Digitální lektoři Hody, hody, doprovody - jarní aktivity do vašich lekcí Vneste do svých lekcí jazyků veselé jarní aktivity. Velikonoce jsou za dveřmi. Barvení vajíček, tradice, pečení beránka.
Digitální lektoři Trick or Treat - aktivity do hodin jazyků 👻 Blíží se náš oblíbený svátek Halloween. Máme pro vás nadupaný článek plný dýní, strašidel, kostlivců a pavouků. Inspirovaly jsme se v naší facebookové skupině.
Digitální lektoři Malování v online lekci 🎨 Každý lektor musí čas od času vytasit svůj výtvarný um! Přinášíme hned několik zlepšováků (nejen) do online lekcí jazyků přímo pro vás.
Digitální lektoři 8 vašich tipů a nápadů do výuky Tipů na aktivity do online lekcí není nikdy dost. Obohaťte své hodiny tipy od vás z Facebookové skupiny. Máme pro vás 8 tipů a nápadů.
Digitální lektoři 11× mapy v lekcích jazyků Inspirace a téma je jasné - MAPY. Téma je to cestovatelské a s velkým přesahem do lekcí během celého školního roku. Doporučujeme si článek uložit a ty nápady, které vás chytnou za srdce hned vyzkoušet.
Digitální lektoři 6 skvělých letních aktivit Obohaťte své lekce letními aktivitami. Máme pro vás celkem 6 aktivit. Vše můžete ihned použít, tak čím začnete?
Digitální lektoři 8 aktivit s emojis do lekcí jazyků Malé obrázkové ikonky vstoupily do našich životů a používáme je všude. Jak emoji zapojit do online lekcí jazyků? Jde to? Ano, jde. Máme pro vás 8 tipů, co vás budou bavit.
Digitální lektoři 10 tipů na letní konverzace Obohaťte své lekce letní konverzací. Témata jako léto, dovolená, cestování se obejdou skvěle i bez externích zdrojů. Často stačí si jen se studentem povídat, klást mu otázky, vyptávat se na jeho plány na dovolenou.
Digitální lektoři Vyfoť, co máš v bytě - strange.garden nástroj, který chceš vyzkoušet Překvapte svoje studenty kreativní a jednoduchou aktivitou. Budou vám stačit mobilní telefony s fotoaparátem a dobrý nápad. Strange.garden je tady.
Digitální lektoři Letní aktivity do hodin jazyků Je na čase vyrazit na prázdniny. Léto volá. Všichni si je zasloužíme. Připravily jsme si pro vás 4 prima odkazy, které vás odnesou do světových dálek i od počítače a které se budou hodit do letních online lekcí jazyků.
Katka Skalková 6 tipů pro lepší používání Trella Trello je nástroj, který umí ulehčit život jazykovým lektorům. Pomůže vám se zorientovat ve vaši práci, v postech na sociální sítě, v pravidelných úkolech.
Hanka Šradějová 10 tipů jak na grafiku pro lektory Vizuální tvorba je pro současné lektory jazyků velmi důležitou součástí jejich práce. Vytvářet materiály do lekcí, pracovní listy, záhlaví pro Google Classroom či v neposlední řadě marketing a příspěvky na sociální sítě... Jak na to? Najdete v článku.
Štěpán Calta Proč využít online vzdělávací platformu Study Hub Study Hub je skvělé řešení pro lektory, kteří hledají nové studenty, chtějí se zviditelnit bez vlastního marketingu a/nebo touží po větší přehlednosti a organizaci svých stávajících lekcí. Spoluzakladatelé Study Hub v článku shrnuli, jak platforma funguje a jaké problémy za vás vyřeší.
Hanka Šimáčková Kolik bitů do bytu? Jedno ze základních vybavení online lektora je kvalitní internetové připojení. Bez toho to nepůjde. Jak zrychlit připojení, to vám poradí Hanka.
Petra Vronková Jak jsem vytvořila svůj první kurz španělštiny online Petra Vronková popisuje, jak sebrala odvahu a vytvořila svůj první kurz španělštiny online.
Hanka Šimáčková Ať online výuka není jen plán B V úterý nastala mezi učiteli panika. Nezastavitelné šíření koronaviru totiž většině mých kolegů přineslo velkou challenge: učit online. Spousta z nich netuší, jak na to. Tápou, děsí se, zkouší různé programy a nadávají. Ale já si říkám – všechno zlé k něčemu dobré.
Hanka Šimáčková Zoom – buď ho miluješ, nebo nenávidíš Ještě donedávna o něm skoro nikdo neslyšel, teď ho řeší půlka světa. Vypadá to, že z klasického slovního spojení „hodiny přes Skype“ brzo sejde a začne se říkat „hodiny na Zoomu“. Proč všichni ten Zoom tak řeší? Co umí tak revolučního, že na něm teď frčí školy a čím dál víc individuálních lektorů?